خودرو

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. راهکار صنایع
  4. chevron_left
  5. خودرو

از آنجایی که صنعت مواد غذایی یک صنعت رقابتی شدید هست موضوعات کیفیت و بهداشت دارای اهمیت بسیار بالایی است.

صنعت مواد غذایی برای تولید اتوماتیک و پیوسته با کیفیت و سرعت بالا با چالش‌هایی همچون، سطح پر شدن استاندارد ظروف (بطری و قوطی) ، بسته‌بندی صحیح درب ظروف (بطری یا قوطی)، لیبل گذاری صحیح روی ظروف (بطری و قوطی)، تشخیص حضور ظروف (بطری یا قوطی) در مکان مورد نظر برای پر شدن، عدم وجود اشیاء خارجی در بطری یا قوطی، ردیابی محموله و … رو به رو است.

شرکت سنسور الکتریک ایران با بیش از چند دهه تجربه در زمینه مشاوره و تامین محصولات اتوماسیون و ابزار دقیق مورد نیاز صنایع مختلف کشور از جمله صنعت مواد غذایی افتخار همکاری با برندهای مطرح همچون زمزم، …. ، …. ، …. ، و …. را در رفع چالش‌های فوق دارد.

برای رفع چالش‌های فوق ما راهکارهای زیر را پیشنهاد میدهیم:

1.مانیتور کردن سطح پر شده ظروف

در صنایع غذایی می‌توان ظروف (بطری‌ و قوطی) را نسبتا فوری و در زمان بسیار کم پر کرد و به صورت پیوسته اینکار را انجام داد و با این کار زمانی که برای حمل و نقل و طی کردن مسافت وجود داشت حذف می‌شود. این سرعت بالای پر شدن بطری‌ها ممکن است منجر شود بطری تا حد مطلوب پر نگردد و منجر به کیفیت پایین شود. برای جلوگیری از این امر می‌توان از سنسورهایی برای کنترل سطح پر شده بطری‌ها استفاده کرد که با مانیتور کردن سطح پر شده در بطری از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد.

2. نظارت بر صحت بسته‌بندی

در صنایع محکم بودن درب ظروف (بطری‌ و قوطی) در صنعت غذایی امری بسیار مهم می‌باشد که در صورت عدم انجام درست آن منجر به نارضایتی شدیدی در مشتریان می‌گردد. سنسورهای چشمی این اطمینان را به ما می‌دهند که درب ظروف به طور محکم بسته شده‌اند.

3. تشخیص لیبل گذاری صحیح روی ظروف

ظروف (قوطی و بطری) بعد از پر شدن برچسب‌گذاری می‌شوند. بعد از برچسب گذاری با سنسورهای نوری می‌توانید اطمینان حاصل کنید اولا هیچ برچسبی گم نشده و دوما روی برچسب‌ها اطلاعات نادرست درج نشده است. همینطور هنگام تشخیص رنگ لیبل، آنها کوچکترین سایه را تشخیص می‌دهند، یعنی سنسورها به طور قابل اعتماد رنگ‌های محو شده را تشخیص می‌دهند.

4. بررسی حضور ظرف برای پر کردن ایمن

با توجه به اتوماتیک بودن و سرعت بالای تولید در خطوط پیوسته تولید، ابتدا باید مطمئن شد ظرف در محل مربوطه حاضر هست تا دستگاه به صورت اتومات محصول مربوطه را پر نماید. راه‌حل ما برای این مشکل حسگرهای اولتراسونیک می‌باشند که بعد از شناسایی کانتینر و اطمینان حاصل از وجود ظروف مورد نظر در محل مربوطه اجازه پر کردن به دستگاه را می‌دهد.

5. تشخیص اشیاء در هنگام تولید

مقررات بهداشتی در تولید محصولات غذایی امری بسیار مهم است و وجود جسم خارجی در محصولات امری بسیار نامطلوب می‌باشد. راهکار ما برای تشخیص وجود اشیاء خارجی هنگام تولید استفاده از سنسورهای نوری می‌باشد که وجود جسم خارجی در بسته‌بندی ها را به شما گزارش می‌کند.

6. ردیابی محموله‌ها

محموله مواد در هر مرحله از حمل و نقل را می‌توان با کارت‌های RFID پیگیری کرد. با این روش می‌توان به راحتی محموله‌ها را شناسایی و ردیابی کرد و کلیه اطلاعات مانند کیفیت، زمان رسیدن به مقصد و … را کنترل کرد.

مشتریان ما

فهرست