سیمان

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. راهکار صنایع
  4. chevron_left
  5. سیمان

صنعت سیمان شامل فعالیت‌های متعددی مانند استخراج سنگ در معدن، انتقال آن به آسیاب جهت خرد کردن، انتقال به سیلوهای مواد اولیه، تولید کلینکر سیمان که خود شامل سه مرحله پیش گرم کردن، آهکی کردن و پخت می‌باشد که در این فرایند مواد اولیه به طور مداوم توزین و به داخل محیط گردبادی (سیکلون) با دمای بالا منتقل و در نهایت در داخل کوره‌های دوار در دمای 1450 درجه سانتیگراد به کلینکر سیمان تبدیل می‌شود و از آنجا از طریق یک نوار نقاله به سیلوی کلینکر برای ذخیره‌سازی منتقل می‌شود. در ادامه کلینکر از سیلو خارج می‌شود و قبل از عبور از آسیاب سیمان به سطل‌های تغذیه جهت تناسب بیشتر با گچ و مواد افزودنی ارسال می‌شود. در ادامه کلینکر سیمان بعد از آسیاب نهایی به صورت پودر ریز در می‌آید. سیمان آماده شده در سیلوهای بزرگ ذخیره‌سازی می‌شوند و سپس یا به طور مستقیم در کامیون‌ها، واگن‌های راه‌آهن و یا کشتی‌ها به صورت عمده برای توزیع به مشریان بارگیری یا در کسیه‌هایی برای تحویل در پالت‌های استاندارد بسته‌بندی می‌شوند.

همانطورکه در پاراگراف قبل توضیح داده شد معمولا صنعت سیمان با چالش‌های بزرگی روبه‌رو هست و اگر بخواهیم به صورت همزمان، هزینه‌ها را کاهش داده و محصولات با کایفیت و کارایی و انعطاف‌پذیری بالا، با پیروی از مقررات زیست محیطی داشته باشیم، بدون شک نیازمند تجهیزات و راه‌کارهایی می‌باشیم که  به صورت یکپارچه کل زنجیره تولید ما بهینه شود

شرکت سنسور الکتریک ایران با بیش از چند دهه تجربه در زمینه مشاوره و تامین محصولات اتوماسیون و ابزار دقیق مورد نیاز صنایع مختلف کشور از جمله صنعت سیمان افتخار همکاری با برندهای مطرح همچون …. ، …. ، …. ، و …. را در رفع چالش‌های فوق دارد.

برای رفع چالش‌های فوق ما راهکارهای زیر را پیشنهاد میدهیم:

1.راهکارهای جامع و یکپارچه:

کارخانه‌های سیمان معمولا از زیر سیستم‌های چند لایه با فرآیندهای پیچیده‌ای تشکیل شده‌اند. ما با استفاده از تجهیزات و محصولات خود راه حل‌های جامع و یکپارچه برای کل زیر سیستم‌ها ارائه می‌دهیم که در نهایت منجر به بهینه‌سازی کل زنجیره تولید می‌گردد.

2.دیجیتالی شدن:

به وسیله محصولات و سیستم‌ها امکان ایجاد اتوماسیون در کل زیر سیستم‌ها و داشبوردسازی و کنترل اتوماتیک بسیاری از فرآیندها (نسل چهارم صنعت) را با بالاترین کارایی و بهره‌وری پشتیبانی میکنیم.

3.اندازه‌گیری دقیق فرآیند:

برای رسیدن به حداکثر بهره‌وری نظارت دقیق بر میزان تولید و اندازه‌گیری امر بسیار مهمی است زیرا با  اندازه‌گیری و کنترل موثر باعث افزایش دسترسی، کاهش اتلاف، صرفه‌جویی در وقت و افزایش تولید می‌شود. به همین منظور با مجموعه کاملی از ابزارهای دقیق که به صورت یکپارچه کنار هم کار میکند آماده کرده‌ایم.

4.تامین برق:

به دلایل مختلف از جمله فاصله مکانی بین معدن و کارخانه سیمان بحث تامین برق تجهیزات این کارخانه‌ها امری پر چالش و حساس می‌باشد. ما با استفاده از ابزارهایی همچون تابلو برق فشار قوی، مبدل‌ها، توزیع برق ولتاژ متوسط یا پایین، سیستم‌های نظارت، مدیریت و کنترل نیرو و … تامین بهیته و مطمئن انرژی را تضمین می‌کند.

5.سیستم کنترل کلین:

برای مدیریت فرآیند ، اپراتورها وقت، تلاش و انرژی زیادی را صرف می‌کنند و باید بطور دائمی روند را با دقت کنترل کنند. هدف سیستم کنترل کوره، افزایش کیفیت و همچنین کارایی تولید کلینکر است. محصولات ما تضمین می‌کند تا واکنش‌های مختلف دقیقاً مطابق با شرایط فرآیند واقعی باشد تا کارخانه همیشه در بهینه ترین و پایدارترین عملکرد باشد.

6.سیستم کنترل آسیاب:

آسیاب سیمان به طور خاص یک فرآیند بسیار انرژی‌زاست. که با استفاده از سیستم کنترل آسیاب می‌توان صرفه‌جویی قابل توجهی در این مرحله انجام داد.

7.فرآیند بدون وقفه:

برای دستیبای به عملکرد بدون وقفه و کم مصرف برای کلیه فرآیندهای تولید سیمان از آسیاب خام، کوره، نوار نقاله تسمه تا فرز خوب و … می‌توانید از درایوهای متناسب با نیازتان استفاده کنید.

8.حمل و نقل:

از آنجا که فاصله بین سیلوها و کارخانه مقدار قابل توجهی می‌باشد و در مراحل تولید سیمان نیاز به دپوهای مختلف در سیلوها وجود دارد و به طبع برای انتقال به فرآیند بعدی یا ذخیره سازی به جابه‌جایی‌های زیادی نیاز داریم. ما با تجهیزات و سیستم‌های مدرن اعزام پشتیبانی لجستیکی همه جانبه در بهینه سازی ، کاهش هزینه و افزایش کارایی کمک می‌کنیم.

مشتریان ما

فهرست